

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 40 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 3.8 V |
| Clamping Voltage | 9.5 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 100 pF |
Stock: 8973
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.12226 | $1.22260 |
| 50 | $0.07527 | $3.76350 |
| 100 | $0.04634 | $4.63400 |
| 500 | $0.04486 | $22.43000 |
| 1000 | $0.04343 | $43.43000 |
| 3000 | $0.04205 | $126.15000 |
| 5000 | $0.04071 | $203.55000 |
| 10000 | $0.03941 | $394.10000 |
